ÇEVAP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇEVAP

Çevre sorunlarına çözüm bulmamıza yardımcı olabilecek olan ÇEVAP projesinin internet sitesidir.

AnasayfaGirişGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

En kötü çevre sorunumuz

+5
adnanoncevarlik
Dilanf
çikolata
Kıcırcık
Admin
9 posters

en kötü çevre sorunumuz nedir?
A) KÜresel ısınma
En kötü çevre sorunumuz Vote_lcap11%En kötü çevre sorunumuz Vote_rcap
 11% [ 1 ]
B) Su kirliliği
En kötü çevre sorunumuz Vote_lcap22%En kötü çevre sorunumuz Vote_rcap
 22% [ 2 ]
C) Ağaçların azalması
En kötü çevre sorunumuz Vote_lcap33%En kötü çevre sorunumuz Vote_rcap
 33% [ 3 ]
D) Diğer (eğer bu şıkkı seçerseniz hangi çevre sorunundan bahsettiğinizi bildirin)
En kötü çevre sorunumuz Vote_lcap33%En kötü çevre sorunumuz Vote_rcap
 33% [ 3 ]
Toplam Oylar : 9

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

En kötü çevre sorunumuz Empty
MesajKonu: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 2:53 pm

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILIN... Wink
https://cevreap.yetkin-forum.com
Kıcırcık
Admin
Admin
Kıcırcık

Başak Sıçan

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 3:27 pm

Maalesef ki dünyamız tamamen bir sorun bu yüzden 3 değil 10 değil 20 değillll ..... Bu site gerçekten işe yarayan bi site olacak tebrikler!!!
by Kıvırcık afro
çikolata
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
çikolata

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 7:04 pm

Bende diğer şıkkını seçtim çünkü dünyamızda küresel ısınma gibi onlarca sorun var en ince ayrıntısına kadar girmek gerekir. Kendi evimizde bile... Örneğin:
*çöpleri geridönüşüm olacak/olmayacak şeklinde ayırmalıyız
*pilleri normal çöpe atmamalıyız
*deodoratları çok kullanmamalıyız vb...
Bunların çokluğunu düşündükçe şaşırıyorum affraid Crying or Very sad
çikolata
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
çikolata

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 7:08 pm

Kıcırcık demiş ki:
Maalesef ki dünyamız tamamen bir sorun bu yüzden 3 değil 10 değil 20 değillll ..... Bu site gerçekten işe yarayan bi site olacak tebrikler!!!
by Kıvırcık afro

ALINTI

sana katılıyorum ayrıca bu güzel siteyi kurup dünyanın soruunlarını tartışmamızı sağladıkları için ablam
Dilan F. ÖNCEVARLIK ayrıca Beste ÇAKAL-Burak KÖSE- Utku DEMİR- Ahmet CİCİBAŞ 'a çok teşekkür ederim cheers flower king queen rendeer Razz Laughing Very Happy Smile Surprised
Dilanf
Admin
Admin
Dilanf

Akrep Sıçan

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 7:14 pm

çikolata demiş ki:
Bende diğer şıkkını seçtim çünkü dünyamızda küresel ısınma gibi onlarca sorun var en ince ayrıntısına kadar girmek gerekir. Kendi evimizde bile... Örneğin:
*çöpleri geridönüşüm olacak/olmayacak şeklinde ayırmalıyız
*pilleri normal çöpe atmamalıyız
*deodoratları çok kullanmamalıyız vb...
Bunların çokluğunu düşündükçe şaşırıyorum affraid Crying or Very sad
Alıntı

sana katılıyorum ancak ben ağaçların azlığını seçtim çünkü ağaçlar çoğalırsa çoğu sorun ortadan kalkar Very Happy
http://www.cevreap.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeCuma Haz. 19, 2009 4:52 pm

Arkadaşlar size bizim gibi etkinlikleri olan bir site öneriyorum girmenizi tafsiye ederim ancak orda bizim reklamımızıda yapın!!!! Very Happy Smile Surprised Laughing Razz Exclamation sunny
https://cevreap.yetkin-forum.com
Dilanf
Admin
Admin
Dilanf

Akrep Sıçan

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 11:33 am

adnanoncevarlik
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
adnanoncevarlik

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 8:05 pm

Su Hayattır,

Eğer su olmaz ise, ağaç da bitki de olmaz. Bitki olmaz ise zaten hayat biraz zor olur.

Smile
qwerty
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
qwerty

MesajKonu: anketin yorumu   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeC.tesi Tem. 04, 2009 2:50 pm

ağaçlarda yaşam kaynağıdır ama
Dilanf
Admin
Admin
Dilanf

Akrep Sıçan

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimePtsi Tem. 13, 2009 1:10 pm

QWERTY su olmadan ağaçların nasıl büyüyeceğini düşünüyorsun? Question Question Question Question Question Question Question
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 2:00 pm

2 kelime su kirliligi Cool Cool
doganzorlu
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 4:28 pm

Selamlar,

Umarım hedeflerinizde başarılı olursunuz. Ben diğer'i seçtim. Zira en kötü çevre sorunumuz insan maalesef. Yaşadığı çevreyi anlamak yerine küstahça bir böbürlenme ile dünyayı ve çevresini değiştirme iddiasından vazgeçmedikçe insanoğlu kendi kuyusunu kazmaya devam edecek maalesef.

Kendisi için yaşam alanı olmak üzere yaratılmış olan dünyayı, çok az şey bildiği halde herşeyi bildiğini düşünerek şekillendirmek sevdası, kolay olanın iyi olduğu gibi yanılsamaları gerçekten de en büyük çevre sorunudur.

İnsanların dünya algısını, yaşamının çevre boyutu ve çevresel etkisi ile ilgili paradigmalarını düzenlemek için seferber olmak gerekiyor. Bu seferberlik bu forumu izleyen bizler için de geçerli. "Tüm ağaçları keselim, defter yapalım" ne kadar tuhaf bir iddia ise "Ağaçları koruyalım ve sayılarını artırabildiğimiz kadar artıralım" da aynı tuhaflıkta bir iddia olacaktır. Eski insanların yaptıkları gibi çevreyi gözlemlemeli ve onun doğal yapısına ulaşmayı hedef olarak koymalıyız. Zira biz belki farkedemeyebiliriz ama bazı ormanların yok olması doğal süreç içinde gerekli olabilir, bazı suların kirlenmesi de. Bize düşen doğal süreçleri çözümlemeye çalışmak ve varolan hiçbir mekanizmanın gereksiz olmadığının farkında olmaktır.

Kalın sağlıcakla,
çikolata
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
çikolata

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 8:19 pm

doganzorlu demiş ki:
Selamlar,

Umarım hedeflerinizde başarılı olursunuz. Ben diğer'i seçtim. Zira en kötü çevre sorunumuz insan maalesef. Yaşadığı çevreyi anlamak yerine küstahça bir böbürlenme ile dünyayı ve çevresini değiştirme iddiasından vazgeçmedikçe insanoğlu kendi kuyusunu kazmaya devam edecek maalesef.

Kendisi için yaşam alanı olmak üzere yaratılmış olan dünyayı, çok az şey bildiği halde herşeyi bildiğini düşünerek şekillendirmek sevdası, kolay olanın iyi olduğu gibi yanılsamaları gerçekten de en büyük çevre sorunudur.

İnsanların dünya algısını, yaşamının çevre boyutu ve çevresel etkisi ile ilgili paradigmalarını düzenlemek için seferber olmak gerekiyor. Bu seferberlik bu forumu izleyen bizler için de geçerli. "Tüm ağaçları keselim, defter yapalım" ne kadar tuhaf bir iddia ise "Ağaçları koruyalım ve sayılarını artırabildiğimiz kadar artıralım" da aynı tuhaflıkta bir iddia olacaktır. Eski insanların yaptıkları gibi çevreyi gözlemlemeli ve onun doğal yapısına ulaşmayı hedef olarak koymalıyız. Zira biz belki farkedemeyebiliriz ama bazı ormanların yok olması doğal süreç içinde gerekli olabilir, bazı suların kirlenmesi de. Bize düşen doğal süreçleri çözümlemeye çalışmak ve varolan hiçbir mekanizmanın gereksiz olmadığının farkında olmaktır.

Kalın sağlıcakla,

Kesinlikle doğru bir noktaya parmak bastınız
'dLrobstew.
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
'dLrobstew.

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 11:21 pm

Bizim diğer üLkelere nazaran daha çok çevre sorunLarımız var...
BunLarı yok etmeye çaLışacağımıza,çoğu insan umursamadığı gibi daha cok sorun açıyor.Bu beni rahatsız ediyor.
Şıklardaki hariç çevre sorunlarına rahat bir şekilde 10-15 tane daha eklenir.
MuHaFıZaBoReGe
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
MuHaFıZaBoReGe

Ikizler Sıçan

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeC.tesi Ekim 31, 2009 11:11 pm

Arkadaşlar bence küresel ısınma. Çünkü bildiğiniz gibi bir iki yıl önce gündeme çıkan küresel ısınma sonucu dünyadaki çoğu yeşillik alanlar kurudu öldü geberdi. monkey
Kıcırcık
Admin
Admin
Kıcırcık

Başak Sıçan

MesajKonu: Geri: En kötü çevre sorunumuz   En kötü çevre sorunumuz Icon_minitimeC.tesi Ekim 31, 2009 11:50 pm

Tabi ki küresel ısınma çok önemli bir sorun ama benim fikrin en önemli diye bir şey olmadığından yana sadece sular diğerlerinden çok az daha önde gibi.

En kötü çevre sorunumuz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çevre sorunları
» çevre problemleri ve çözümleri
» çevre galerisini kim yönetsin